20. novembra 2014

Mangovo- kokosové rezy


Ak rezy tak tieto. Skvelé piškótové cesto, k tomu mangový a kokosový krém. 
Toto nie je zložitý recept ako sa môže zdať, je iba veľmi zdĺhavý. Z tohoto množstva budete mať 2 rezy, každý je vysoký zhruba 10cm. 

Ingrediencie:
Vanilkový korpus:
3 vajíčka
3 žĺtky
100g práškového cukru
25g vanilkového cukru
70g hladkej múky
30g kukuričného škrobu

Kakaový korpus:
3 vajíčka
3žĺtky
100g práškového cukru
60g hladkej múky
30g kakaa

Kokosový krém:
4 plátky želatíny
4 žĺtky
30g prškového cukru
250ml/ 1konzerva kokosového mlieka
2 lyžice sušeného kokosu
250ml šľahačky

Mangový krém:
2plátky želatíny
120g mangového pyré (to je zhruba 1 väčšie mango)
1kopcová lyžica práškového cukru
125ml šľahačky

Citrónová poleve:
2 plátky želatíny
60ml citrónovej šťavy
1 kopcová lyžica práškového cukru
60ml vody

Malibu

20x30cm plech/ pekáč
200°C

 

Postup:

Trúbu zapneme na 200°C a plech 20x30cm vystelieme papierom na pečenie. 
Do žiaruvzdornej misky dáme vajíčka aj so žĺtkami cukor a ručne trochu zamiešame. Postavíme na hrniec s vriacou vodou a ručne ušľaháme na pevný krém. Trvá to zhruba 20minút a krém vyzerá ako hustá pena. Misku odstavíme a ručne raz za čas zašľaháme kým nám pena nevychladne. Jemne zamiešame do peny múku a škrob a premiestnime do pripraveného plechu a dáme piecť na 12 minút. 
Po upečení necháme vychladnúť na mriežke. 
Rovnakým spôsobom si pripravíme aj čokoládové cesto. Kým obe cestá vychladnú pripravíme si oba krémy. 
Kokosový krém:
Do menšieho hrnca dáme kokosové mlieko a na strednom ohni ho zahrejeme. Želatínu dáme do hlbokého taniera, pridáme vodu a necháme podľa receptu na obale nabobtnať. V miske vyšľaháme žĺtka s cukrom do "bielej peny". K žĺtkam prišľaháme horúce kokosové mlieko. Opatrne ho lejte a stále šľahajte. Stačí keď takto zašľaháte polovičku mlieka. Žĺtka s mliekom vrátime do menšieho hrnca a na strednom plameni miešame dokým nám krém nezhustne. Krém odstavíme a zamiešame nabobtnanú želatínu a necháme rozpustiť. Primiešame kokos a necháme vychladnúť. Kým vychladne pripravíme si mangový krém.
Mangový krém:
Mango ošúpeme a ručným mixérom rozmixujeme na pyré. Želatínu necháme podľa návodu nabobtnať. Mangové pyré dáme do menšieho kastrólu a spolu s cukrom zahrievame a miešame. Horúce mangové pyré odstavíme a primiešame nabobtnanú želatínu a necháme vychladnúť. 
Vychladnutý kokosový krém:    
Vyšľaháme šľahačku a ručne do nej zamiešame kokosový krém. Hotový krém dáme na hodinku do chladničky. 
Vychladnutý mangové pyré:
Vyšľaháme šľahačku a ručne do nej zamiešame mangové pyré. Mangový krém dáme na hodinku do chladničky.
Citrónová poleva:
Želatínu necháme vo vode napučať podľa návodu. Do menšieho kastróliku dáme citrónovú šťavu, vodu, cukor a privedieme k varu a varíme dokým sa cukor nerozpustí. Odstavíme a primiešame želatínu. 
Poskladanie:
Obe piškótové cesta prerežeme v strede výšky horizontálne a ešte každý plát prerežeme aj v strede pozdĺžne. Čiže dostaneme 4 obdĺžniky z každého piškótu. 
Vanilkový korpus pokvapkáme Malibu, na korpus natrieme kokosový krém, naň natrieme mangový krém a položíme čokoládový piškót. Čokoládový piškót polejeme Malibu a potrieme najskôr kokosovým krémom a potom mangovým krémom. Priložíme čokoládový piškót polejeme Malibu a potrieme najskôr kokosovým krémom a potom mangovým krémom. Na vrch položíme vanilkový piškót a polejeme ho citrónovou polevou. Necháme cez noc vychladnúť v chladničke. Najlepšie je keď je to v chladničke cez noc a ešte pol dňa. 

Dobrú chuť
K :) 


Inšpirácia: Iveta & Sladká Francie

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára