15. augusta 2014

Klasický Cheesecake


Cheesecake je veľmi vláčny a jemný. Na rozdiel od iných receptov tento cheesecake nepraská ani sa nezdúva, po upečení ho budete mať úplne rovný :).
Ak pečiete Cheesecake prvýkrát prečítajte si článok Ako upiecť Cheesecake . Mohlo by to pomôcť preskočiť začiatočnícke chyby. 

Ingrediencie:
225g keksov
25g orechov
80g roztopeného masla

550g cream cheese
60g hnedého cukru
3 veľké vajíčka
2 lyžice vanilkového extraktu
300ml kyslej smotany
2 lyžice kukuričného škrobu

forma na tortu 24cm
160°C


Postup:

Trúbu zapneme na 160°C. Keksy spolu s orechmi dáme do robota a rozdrvíme ich zalejeme maslom a spracujeme. Formu 24cm vystelieme papierov na pečenie. Rozdrvené keksy povtláčame na tortové dno a dáme do chladničky, kým urobíme náplň.
Na náplň ručným mixérom vyšľaháme cream cheese spolu s cukrom. Po jednom prišľaháme vajíčka, vanilkový extrakt, kyslú smotanu a nakoniec prišľaháme škrob. Náplň nalejeme na pripravené vychladnuté cesto a dáme do trúby piecť, pod cheesecake dáme pekáč s vriacou vodou. Pečieme zhruba hodinku. Upečený cheesecake nie je úplne tuhý, v strede je ešte trošku trasľavý, ale keď sa dotknete cheesecaku tak vám na prste neostane penička. 
Cheesecake nevyberáme z trúby, trúbu vypneme pootvoríme dvierka. Vodu z trúby vyberieme. Cheesecake necháme v trúbe úplne vychladnúť a potom premiestnime do chladničky kde ho necháme cez noc odpočinúť.
Druhý deň ho môžme ozdobiť karamelom, alebo už skaramelizovaným Salkom (, ktoré sa dá kúpiť v potravinách), alebo čokoládovou polevou. No ak chcete vedieť ale čo je úplne najlepšie....... polejte si ho maple sirupom (ahornsirup-om, alebo po slovensky javorovým sirupom). Verte mi s ním je to neskutočné (lepšie ako s čoko polevou :) )
 
Dobrú chuť
K :) 

Inšpirácia: CDD (co dúm dal), internet, Classic Baking,.....

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára