26. decembra 2013

Čokoládovo- pomarančové koláčiky


Tak po pravde toto ma moc nenadchlo. Naozaj podľa mňa nič extra, ale koľko ľudí toľko chutí. Ak má niekto rád suchšie teda bez krému. Choďte do toho. Chuťovo je to veľmi dobré je tam krásne cítiť čokoládu spolu s pomarančom. To je vždy dobré. 

Ingrediencie:
200g čokolády
90g masla
100g práškového cukru
3 vajíčka
kôra z jedného pomaranča
2 lyžice pomarančovej šťavy, alebo pomarančového likréru
200g hladkej múky
25g práškového kakaa
0,5 lyžice prášku do pečiva
soľ
cukor na posypanie

plech
160°C


Postup:

Roztopíme čokoládu s maslom a stiahneme z platne. Pridaj cukor a zamiešaj to kým sa cukor rozpustí. Postupne do nie vriacej čokolády zašľaháme vajíčka jedno po druhom. Pozor, ak by bola čokoláda prihorúca urobili by ste si akurát čokoládovú praženicu :(. Pridáme kôru a likér (alebo šťavu) (ak si nechcete urobiť pomarančové pridajte vanilkový extrakt). Preosejeme múku, kakao, soľ a prášok do pečenia. Postupne múku zapracujeme do čokolády. A vyypracujeme hľadké cesto. Cesto dáme pekne do chladničky na 1 hodinku. 
Trúbu vyhrejeme na 160°C Naberačkou na zmrzlinu, alebo lyžicou urobíme kôpky, alebo guľky položíme do cukru a poriadne ho tam natlačíme (čím viac cukru tam dostanete, tým lepšie). Dáme na plech s papierom na pečenie a dáme piecť na 10- 15 minút.

Dobrú chuť
K :)


Zdroj: Chocolate BIBLE, Christine McFadden a Christine France

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára