9. januára 2015

Perníkové Cookies


Spomínala, som že mi veľmi chýbajú Vianoce a jeho chute? Tak tu máme druhý recept, ktorý mi to celkom dobre nahrádza. Perníková chuť v neskutočne mäkkých Cookiskach. A k tomu Perníkové Latte (recept nájdete tu). Môže byť aj jún a ja budem mať Vianoce :). 
Viete, že melasa je veľmi zdravá, že? Tak tieto Cookies sú vlastne zdravé- netreba sa obmedzovať :).

Ingrediencie:
375g polohrubej múky
1 lyžička sódy bikarbóny
2 lyžičky sušeného zázvoru
2 lyžičky škorice
1 lyžička muškátového oriešku
štipka soli
170g masla
100g hnedého cukru
100ml melasy
1 vajíčko
70g bielej čokolády

80g krupicového cukru
2 lyžičky škorice

175°C
plech


Postup:

Maslo a cukor vyšľaháme do peny. Pišľaháme vajíčko a melasu.
V inej miske preosejeme múku so sódou. Pridáme škoricu, soľ, zázvor, muškátový oriešok a zamiešame. Do maslovej hmoty nasypeme po tretinkách múkovú zmes a zamiešame. Nakoniec nasypeme čokoládu a zamiešame. 
Do hlbokého taniera dáme krupicový cukor a škoricu a premiešame. Z cesta vypracujeme 24 väčších guliek a vyvaľkáme v cukre. Guľky ukladáme trebárs na tanier a dáme na 2 hodinky do chladničky. Potrebujeme aby dobre stuhli. Ak ich budete piecť až druhý deň tak ich nechajte pred pečením pol hodinku stáť vonku
Trúbu zapneme na 175°C. Guľky ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Guľky sa pri pečení zas tak moc nerozšíria tak ich veľmi od seba dávať nemusíte :). Pečieme 9 minút. Guľky na chvíľku vytiahneme a trošku ich zatlačíme aby sa viac sploštili menej nám tak popraskajú a dáme piecť ešte tak na 3 minútky. Obvod by mal byť pevný. 

Dobrú chuť
K :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára