1. februára 2016

Čoko- mätové Cupcakes


Posledných pár mesiacov piecť moc nestíham, ale piecť skrátka musím, nech sa deje čokoľvek. Tak si zámerne vyberám sladké, ktoré viem pripraviť, alebo upiecť za vo veľmi krátkom čase. Takto nejak vznikli aj tieto cupcakes. O mojej láske k čokoláde písať už snáď nemusím :), to je jasné asi každému kto sa tu zdrží aspoň 5 minút :). Vlastne by som mohla blog premenovať na Všade samá čokoláda :). Mám pár obľúbených kombinácii k čokoláde, ale toto náš rodinný miláčik. V zime skrátka milujeme peppermint hot chocolate v Starbucks (nie len v zime :) ). Tieto Cupcakes nám ju krásne pripomenuli. Dúfam, že aj vám budú tak chutiť ako nám.   

Ingrediencie:
140g masla
100g čokolády (ja som použila Callebaut 70,4%)
100g práškového cukru
2 vajíčka
123g self-rising múky (hladká múka s práškom do pečiva)
štipka soli
mätový esencia

Poleva:
170g čokolády
50ml šľahačky
20g masla 
mätová esencia

forma na muffiny
180°C


Postup:

Trúbu zapneme a muffinovú formu vyložíme papierovými košíčkami.
Maslo a čokoládu dáme do žiaruvzdornej misky a postavíme na kastról s vriacou vodou, tak aby sa voda nedotýkala misky. Čokoládu a maslo necháme rozpustiť, zamiešame aby sa všetko dobre spojilo a odstavíme. Keď nám čokoláda s maslom vychladne zamiešame do nich všetky ostatné ingrediencie. Ide to aj lyžicou, ale odporúčam najskôr dať do čokolády všetko okrem vajec a ochutnať. Podľa potreby si pridajte mätovú esenciu. Keď ste s chuťou spokojný zamiešajte vajcia. Cesto preložíme do muffinových košíčkov a dáme piecť na 25 minút. 
Kým sa upečú cupcaks pripravte si polevu. Do žiaruvzdornej misky dáme všetky ingrediencie na polevu a postavíme na kastról s vriacou vodou. Keď sa čokoláda s maslom rozpustia zamiešajte ich ochutnajte a podľa potreby si pridajte esenciu. Čokoládu odstavíme a necháme vychladnúť. 
Cupcakes vytiahneme z trúby a necháme vychladnúť. Každý cupcake namočíme hlavou dolu do Polevy a necháme ešte trošku stuhnúť. 

Dobrú chuť
K :) Inšpirácia: Chocolate galore, Caroline Barty


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára