15. apríla 2016

Biela čokoláda s hruškou


Kamoška mi napísala veď to je samá biela čokoláda a hruška je len na okrasu.... Sila, veď to je to správne rozloženie antioxidantov nie?! Koláč je vlastne taký evergreen klasického ovocného koláča s malou obmenou: malo ovocia a veeeľa bielej čokolády :). Ja hovorím super obmena :). Hruška je len na vrchu doslova len na okrasu. Nabudúce dám jednu hrušku do vnútra nakrájanú na kocky a jednu takto na vrch. To sa snáď už nikto sťažovať nebude :). 
Použila som bielu čokoládu Callebaut ak si nie ste istý kvalitou vašej čokolády dajte do cesta lyžicu vanilkového extraktu. Krása na tomto koláči, je že doň môžete dať absolútne hocijaké ovocie a bude to pecka :). To je tou bielou čokoládou :). Ale to nikomu nehovorte je to "tajomstvo" :).

Ingrediencie:
190g masla
90g práškového cukru
3 vajíčka
190g hladkej múky
1 lyžička prášku do pečiva
štipka soli
150g bielej čokolády (nakrájanej na kúsky)
30g mandlí nasekaných na väčšie kúsky
1 hruška (ošúpaná a nakrájaná na osminky)

175°C
20cm tortová forma


Postup:

Trúbu zapneme na 175°C a spodok formy vystelieme papierom na pečenie.
Maslo spolu s cukrom vyšľaháme do "biela", pridáme vanilkový extrakt ak si nie ste istý kvalitou vašej bielej čokolády, a po jednom zašľaháme vajíčka. Do extra misky preosejeme múku s práškom do pečiva a soľou. Postupne múku zamiešame do maslovej hmoty. Nakoniec do cesta zamiešame posekanú bielu čokoládu a mandle. Cesto pomocou lyžice dáme do pripravenej formy a uhladíme na vrch uložíme ošúpanú hrušku a nakrájanú na osminky. Pečieme zhruba 45minút. 

Dobrú chuť
K :) 

 

1 komentár: