26. októbra 2016

Čokoládova smrť (len pre čokoholikov a iných šialencov)


Tak toto je jednoznačne čoko pecka. Panebože ja som vážne čokoholik, pre mňa nie je nikdy dosť čokoloády. Toto je moja láska. Silná čokoláda podporená chuťou kávy. Káva je tu naozaj len na podporu čokoládovej chute.
Korpus je v podstave typ brownies s dierami :). Áno dobre čítate. Koláč má množstvo dier :). Je veľká sranda robiť do koláča diery :). Vážne som si to užila a dôvod? Aby krém nebol len na ceste, ale aby sa dostal do vnútra. Samotný krém ma neskutočne kakaovú chuť (tiež podporenú kávou). Nebojte sa toho Salka, v korpuse je 50g cukru= vážne nie je sladký a Salko nie je vôbec cítiť. Ale ak sa toho bojíte, že to bude moc sladké, alebo ak si strážite líniu (to by ste asi neboli na tomto blogu...) tak si pripravte trošku redší čokoládový puding a použite ten namiesto tohoto krému. Ale hneď musíte zvýšiť množstvo cukru v korpuse. Kašlite na to, verzia so Salkom je skrátka brutál dobrá. No a na vrchu je parížska šľahačka. K tomu nie je čo dodať len to, že v mojej šľahačke je dosť čokolády, ak máte svoj odskúšaný recept na šľahačku robte podla neho. Ja ju robím bežne od oka. Robím ju deň dopredu, a pokiaľ je druhý deň moc hustá (lebo to deň predtým moc preženiem s čoko) pridám šľahačku, veď parížskej šľahačky nikdy nie je dosť. Bežne do nej pridávam 2 lyžičky kávy tiež na zvýraznenie chuti. Ale ja som asi trošku mešuge. Ja si ju robím aj bežne len taka  potieram si ňou čokoládové Cookies :). Ako hovorím čokoholik, a trošku mešuge.....        

Ingrediencie:
korpus:
215g hladkej múky
50g cukru
2 vajíčka
80g kakaa
1 a pol lyžičky prášku do pečiva
1 a pol lyžičky sódy bikarbóny
štipka soli
250ml silnej, horúcej kávy (ja som dala 3 lyžice na 250ml horúcej vody)
250ml mlieka
110ml oleja


krém:
1 Salko
250g kvalitnej čokolády (ja som použila Callebaut 54% a 70% 50:50)
2 lyžice instantnej kávy (suchá nie zaliata vodou)

Parížska šľahačka
140 g čokolády (opäť 50:50 ako pri kréme)
400ml Šľahačky
2 lyžičky instantnej kávy

22x33cm pekáč
175°C

 

Postup:

Pekáč vystelieme papierom na pečenie. Trúbu zapneme na 175°C. 
Šľahačku dáme do kastróla a privedieme pod bod varu a odstavíme. Do horúcej šľahačky nasypeme čokoládu a miešame kým sa čoko krásne rozpustí a všetko sa to krásne spojí . Necháme vychladnúť a strčíme do chladničky najlepšie na noc.   
Do misky preosejeme všetky sypké ingrediencie. Pridáme vajíčka a ručnou metlou zašľaháme. Pridáme mlieko a olej a zapracujeme. Nakoniec do cesta nalejeme horúcu kávu. Cesto nalejeme do pripraveného pekáča, je pomerne tekuté, ale to nevadí je to v poriadku. Pečieme 30 minút. Spravte si pre istotu "špajlový test". Po upečení vytiahneme a necháme vychladnúť. 
A teraz prichádza moja obľúbená časť: zoberieme si varechu a rúčkou urobíme z koláča ementál :). No, nie ako rešeto, ale urobíme naozaj dosť dier. Nebojte sa toho, do dier sa dostane tá úžasná vrstva, ktorú si hneď pripravíme.
Krém: Salko dáme do kastróliku a zahrievame, keď je dosť teplé nasypeme doň čokoládu a kávu. Miešame, miešame nech nám tá dobrota nezhorí. Keď sa roztopí všetko čo sa má a pekne sa to spoji, ešte horúce to rovno prelejeme cez korpusa necháme vychladiť. 
Parížsku šľahačku vyšľaháme a pekne nakydkáme na vrch. Šľahneme to do chladničky stuhnúť na pár hodín a papáme :).

Dobrú chuť
K :) 

     

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára