30. novembra 2014

Brownie- Cheesecake s pomarančomTento Brownie- Cheesecake musíte vyskúšať, mne chutí ďaleko viac ako ten od Humminbird bakery. Pomarančová kôra dodáva božskú chuť tomuto veľmi škaredému koláčiku. A ta skvelá konzistencia..... asi je to nejaká moja porucha, ale zbožňujem dobrú konzistenciu na koláčoch všetkého typu. Konzistencia Brownie je dosť browniovsky mazľavá a konzistencia Cheesecaku je trošku netypická. Nie je až taký vlhký/vláčny, ako cheesecaky bývajú. Nebojte sa, rozhodne ale nie je suchý, len nie je až taký "mokrý". Výsledná konzistencia je tak zhruba rovnaká. Vláčnosť/ vlhkosť oboch vrstiev je zhruba rovnaká. Ó a písala som o kombinácii čokolády s pomarančom? Myslím, že ani nemusím, že? :).

Zopár postrehov: 
  • Ja som piekla v tortovej forme 24cm, ale výsledok sa mi zdá trošku nízsky. Nabudúce budem piecť v 20cm, alebo zdvihnem všetko o 1/3. Ak vám výška nevadí kľudne pečte v 24cm forme. 
  • Nepridávajte kúsky čokolády, ako sa to robí pri klasickom Brownie. Je to zbytočné. Po upečení a vychladnutí čokoláda nebude roztopená, ako je to bežne u klasického Brownieho. Ale nakoniec stuhne a budete kuskať čokoládu.
  •  Ak chcete pridajte si oriešky, alebo kľudne vynechajte pomarančovú kôru, alebo ju môžete nahradiť limetkovou kôrou. Je to na vás.

Ingrediencie:
Brownie:
100g masla
150g tmavej čokolády
50g hnedého cukru
2 vajíčka
lyžička vanilkového extraktu
80g hladkej múky
kôra z jedného veľkého pomaranča (najprv ho poriadne vydrhnite)

Cheesecake:
200g crealm cheesu
200ml kyslej smotany
50g krupicového cukru
1 lyžička vanilkového extraktu
3 vyjíčka
30g hladkej múky
postrúhaná kôra z jedného pomaranča (najprv ho poriadne vydrhnite)

20 cm tortová forma
180°C

 

Postup:

Spodok tortovej formy vystelieme papierom na pečenie, trúbu zapneme na 180°C. 
Cheesecake vrstva:
Všetky ingrediencie na Cheesecake dáme do misky a vyšľaháme aby sa nám všetko dobre spojilo, a aby sme nemali hrčky. 
Brownie vrstva:
Do žiaruvzdornej misky dáme čokoládu spolu s maslom a postavíme ju na hrniec s vriacou vodou. Sporák vypneme a raz za čas čokoládu zamiešame. Takto ju necháme spolu s maslom úplne roztopiť. Roztopenú čokoládu zložíme z hrnca a necháme vychladnúť. Pomaranč postrúhame na najmenšom strúhadle.
V inej miske vyšľaháme vajíčka spolu s cukrom a vanilkou do peny. Trvá to asi 3 - 4 minútky. Do vajíčok opatrne zamiešame roztopenú čokoládu a preosiatu múku. Nakoniec zamiešame čokoládu nakrájanú na kúsky. 
Vrstvíme. Do pripravenej formy nalejeme polovicu Brownie a rozotrieme. Na Brownie naleje polovicu Cheesecakeu a naň zbytok Brownie a na vrch nalejeme zbytok Cheesecaku. Nožom urobíme menší swirl (čiže to špičkou noža trochu zamiešame). Formu dáme do trúby piecť na 35- 40minút. Ja som piekla 45 minút čo je jednoznačne zbytočne dlho. Po dopečení prejdeme nožom po obvode, aby sa nám koláčik pri chladnutí nepopraskal.

Dobrú chuť
K :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára