20. marca 2015

Kakaové Tartaletky s čučoriedkovým želé a čokoládovým whisky krémom
Mňam, mňam, mňam. Toto je najväčšia radosť čokoholika. Neskutočne dobré kakaové cesto, ktoré naplníme čučoriedkovým želé a naň navrstvíme čokoládový whisky krém, ktorý nám behom chvíľky poriadne zhustne, ale zostane dostatočne vláčny. Úžasne dobré. 
Kyslé čučoriedkové želé úžasne dopĺňa čokoládovo whisky krém. Na povrchu pevný, ale s krásnym mäkkým a vláčnym čokoládovým srdiečkom naplneným whisky.  
Ak sa vám koláčiky páčia dajte mi hlas v súťaži: http://www.blogerroka.sk/karolina-azzaro/ . 


Ingrediencie:
Cesto:
173g masla
120g hnedého cukru
2 lyžičky vanilkového extraktu
75g kakaa (ak používate Callebaut stačí aj 50g)
263g hladkej múky
Čučoriedkové želé:
500g čučoriedok (kľudne aj mrazené)
2 lyžičky vanilkového extraktu
3 lyžice medu (kľudne dajte cukor, ale pridávajte podľa chuti)
6 plátkov želatíny
Čoko krém:
250 ml plnotučného mlieka
250ml šľahačky
200g tmavej čokolády (ja som použila 70%)
200g tmavej ale s menším percentom (ja som použila 50%)
60g kukuričného škrobu
30+80ml whisky
4 žĺtky

 

Postup:

Najskôr si urobíme cesto:
Maslo, cukor, vanilkový extrakt dáme do misky a vyšľaháme do biela. Prisypeme kakao a zašľaháme. Nakoniec prisypeme múku a ručne spracujeme. Cesto dáme do fólie a dáme na 15minút do mrazničky schladiť. Pripravené cesto rozvaľkáme a prenesieme do pripravených formičiek. Poriadne ho popritláčajte k spodku a k bokom. Prebytočné cesto kľudne spapajte je bez vajíčok. Spodok každej formičky s cestom popicháme a dáme do chladničky na hodinku schladnúť. Trúbu zapneme na 180°C. Formičky vytiahneme z chladničky, každú prikryjeme papierom na pečenie a zaťažíme fazuľkami (najskôr papier poriadne pokrčte, lepšie sa s ním potom pracuje). Tartaletky dáme na plech a do trúby. Pečieme 10minút, potom odokryjeme a pečieme bez papiera a fazuliek ešte 7minút. Po upečení tartaletky vytiahneme a necháme úplne vychladnúť. Medzitým si pripravíme čučoriedky. 
Čučoriedkové želé:
Čučoriedky dáme do kastróla a zahrejme. Želatínu dáme do hlbokého taniera a zalejeme vodou podľa návodu a necháme napučať. Keď budú čučoriedky horúce odstavíme z platne a zamiešame do nich med a extrakt. Ponorným mixérom všetko rozmixujeme a položíme ešte na teplý sporák (vypnutý). Do rozmixovaných čučoriedok dáme napučanú želatínu a zamiešame tak aby sa pekne rozpustila. Ide to samozrejme ak máme ešte dosť teplé čučoriedky. Ak už nám medzičasom vychladli, zapneme sporák a na miernom stupni zahrievame, kým sa želatína rozpustí. Čučoriedky s dobre rozpustenou a zamiešanou želatínou nalejeme na upečené tartaletky. Želatínu s tartaletkami dáme do chladu stuhnúť (netrvá to dlho tak 15minút- ak je vonku zima). 
Čoko krém:
Do kastrólu dáme mlieko a šľahačku necháme dôjsť pod bod varu. Odstavíme a nasypeme oba druhy čokolády. Čokoládu miešame kým sa rozpustí. V inej miske zmiešame škrob, whisky (80ml) a žĺtka. Žĺtka nalejeme do čokolády a zamiešame. Čokoládu vrátime na sporák a zahrievame na strednom stupni, kým nezhustne. Trvá to zhruba 5minút, kým čokoláda zhustne. Nakoniec do nej zamiešame 30ml whisky a odstavíme. Zhustnutú čokoládu nalejeme na stuhnuté čučoriedky (na pevnú želatínu) a necháme úplne vychladnúť a stuhnúť. 
Podávame s čokoládou, posypané kakaom. 

Dobrú chuť
K :)        
        

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára