13. januára 2014

Čokoládovo-pralinková tortičkaTáto tortička je fajn. Je veľmi ľahučká na prípravu a chutí určite každému, kto má rád čokoládu a pralinky. 

Ingrediencie:
200g olúpaných mandlí
110g práškového cukru

Cesto:
170g tmavej čokolády (ja som použila 50%)
120g masla
4 vajíčka
60g práškového cukru
42g polohrubej múky

Krém:
250ml šľahačky
15g masla
200g Guylianiek

20cm forma na korpus
200°C

Postup:

Trúbu predohrejeme na 200°C. Formu s priemerom 20cm vytrieme maslom a vysypeme kakaom. Na miernom stupni opečieme mandle do zlatova. Strážte ich aby sa neprihoreli. Odložíme ich nabok. Cukor a 4 lyžice vody dáme na mierny stupeň na panvicu a za občasného zmiešania urobíme karamel. Nepridávajte ale stupne aby karamel nezhorkol. 
Do karamelu nasypeme mandle zamiešame a odložíme na tanier, na ktorý sme si predom dali papier na pečenie a potreli ho maslom (ak nenatriete papier maslom, karamel sa pekne prilepí na papier a vás porazí). Mandle necháme vychladnúť. Pár pekných odložíme na ozdobenie torty. Ostatne dáme do kuchynského robota a rozdrvíme na prášok. 

Torta:
Roztopíme Čokoládu a maslovo vodnom kúpeli. Necháme vychladnúť, premiešame aby sa sa nám dobre spojili. Vyšľaháme žĺtka s cukrom na pevný krém a zamiešaj do čokolády. 100g mandľovej múčky zamiešame do čokolády. Na záver zamiešame do čoko hmoty aj múku. Vyšľaháme bielka na pevnú penu a opatrne ich zamiešame do čoko hmoty. Cesto opatrne premiestnime do tortovej formy a dáme piecť na 200°C zhruba 25-30 minút. Po upečení necháme vychladnúť. 

Krém:
Šľahačku s maslom dáme do kastrólika a na miernom ohni zahrievame. Tesne pred zovretím odstavíme kastrólik a pridame pralinky- miešame dokým sa pralinky neroztopia (ja som mala tuším 250g bonboniéru z Lidla a dala som tam všetko:) ). Necháme vychladnúť. Po vychladnutí aj krému aj torty, krém vyšľaháme a pokryjeme ním tortu. V recepte sa písalo, že je viac krému ako je treba ale podľa mňa to bolo akurát postačujúce :). Ozdobíme mandľami v cukre a papáme :).

Dobrú chuť.
K :) 
       

Inšpirácia: Chocolate galore, Caroline Barty   

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára