17. januára 2014

Kokosovo- limetková torta
Kokosovo- limetkovú tortičku som robila pre kamarátov, na návštevu. Neviem ako ma napadla letná tortička, keď vonku chumeli, ale veď aspoň máme zmenu nie :) ?

Ingrediencie:
Korpus:
270g hladkej múky+ trochu na vysypanie formy
3 lyžičky prášku do pečiva
250g práškového cukru
280g masla
5 veľkých vajíčok
130g kokosovej múčky
3 lyžice mlieka

Krém:
140g masla
130g kokosovej múčky
2 limetky
4-5 lyžíc Malibu

20cm forma na korpus
180°C

Postup:

Trúbu predohrejeme na 180 °C. Pripravíme si tortovú formu 20cm, vymastíme maslom a vysypeme hladkou múkou. Všetky ingrediencie na korpus zmiešame (múku zamiešame s práškom do pečiva nakoniec), a vypracujeme cesto. Pripravíme si 2 formy s priemerom 20cm (ak nemáte 2 ako ja tak buď pečte postupne, alebo naraz a potom prekrojíte, ale treba potom aj dlhšie piecť). Cesto dáme do foriem a dáme piecť na 30minút. 
Na krém vyšľaháme maslo s cukrom do bieleho krému. Pridáme kokos, Malibu (najlepšie podľa chuti) kôru a šťavu z 2 limetiek a vyšľaháme krém. Je skvelý tak poriadne ochutnávajte :) (oficiálny dôvod: aby sme dobre odhadli koľko Malibu a koľko limetkovej šťavy a kôry potrebujeme, aby vznikol skvelý krém :) ).

Korpus popicháme špajľou a popolievame Malibu. Zhruba 1/3 krému natrieme na prvý korpus. Druhý korpus popicháme, tiež polejeme Malibu a položíme na korpus s krémom. Zbytok krému potrieme celú tortu a ozdobíme. Šupneme do chladničky. 

Dobrú chuť
K :)

 Inšpirácia: Apetit

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára