24. augusta 2014

Koláč s čučoriedkovou penou


Voňavé kakaové cesto a na ňom veľmi príjemný pena z čučoriedok. Koláčik, ako celok je veľmi ľahučký a chutný, ideálny na leto. Pozor: jeden kúsok nestačí.


Ingrediencie:
Korpus:
4 vajíčka (bielka a žĺtka zvlášť)
40g práškového cukru
15g vanilkového cukru
60g polohrubej múky
kôra z 1 citrónu
30g kakaa

Krém:
250ml šľahačky
160g čučoriedok kľudne aj mrazené
4ks plátkov želatíny
kôra z polky citrónu
50g čučoriedkový džem 
100g tvarohu (ja nepoužívam odtučnený a ani žiaden vo vaničke)

20X30 plech
180°C

 

Postup:

Trúbu zapneme na 180°C a plech vystelieme papierom na pečenieBielka spolu s väčšinou cukru vyšľaháme do pevnej peny. Žĺtka spolu so zbytkom cukru vyšľaháme do bledej "peny" a pridáme 1lyžicu vody, ktorú zašľaháme. Žĺtka opatrne zamiešame do bielok. K pene opatrne zamiešame múku, kakao, citrónovú kôru, a kakao. Cesto dáme na pripravený plech a pečieme 12-15 minút. Korpus necháme úplne vychladnúť. 
Džem dáme do menšieho kastróliku a zahrejeme, ak chcete prilejte si aj biely rum (podľa chuti). Ešte horúci pomocou lyžice ponatierate na korpus. 
Na krém: dáme čučoriedky spolu s džemom do menšieho kastróliku a na strednom ohni povaríme. Medzitým si namočíme želatínu podľa návodu. Čučoriedky odstavíme a primiešame k nim nabobtnanú želatínu, necháme vychladnúť. 
Ak používate klasický hrudkový tvaroch tak ho dajte do úzkej a vysokej nádoby prilejte k nemu trochu mlieka, alebo šľahačky a ponorným mixérom vymixujte dohladka (podla potreby pridajte mlieko/ šľahačku aby ste to nemali úplne suché). 
Hladký tvaroch vmiešame do šľahačky. Do vychladnutých čučoriedok primiešame postrúhajnú citrónovú kôru a opatrne to celé primiešame do šľahačky. Takto pripravený krém navrstvíme na koláč. Koláč dáme na 2 hodinky do chladničky, aby krém poriadne stuhol.

Dobrú chuť
K :)    

Inšpirácia:Jozefína Zaukolcová, Čokoláda, sladké umenie

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára