19. októbra 2014

Pumpkin Spice chlebík s Nutellou


Toto boli skvelé víkendové raňajky: Pumpkin Spice chlebí s Nutellou a Pumpkin Spice Latte. Tekvicové cesto je jednoznačne to najvlhkejšie a najvláčnejšie, aké poznám (keď nerátam cheesecake :) ). Takéto cestu a jeho chuti je absolútne neskutočné s čokoládou, aspoň podla mňa. Nutella, spolu s tekvicovým cestom je fakt úžasná, jej vláčna čokoládovo orechová chuť krásne ladí s jemne orechovým a vlhkým tekvicovým cestom. Konečne som objavila orechovú chuť tekvice, o ktorej sa všade píše :). Alebo že by to bola tá Nutella ;)? 
Tento chlebíček rozhodne patrí do kategórie: Blbuvzdorný recept, alebo Obe ruky ľavé. Tak ak máte doma všetky ingrediencie nie je dôvod prečo ho neupiecť. Všetko, okrem pečenia, máte do 15 minút pripravené, potom už len šup do trúby. A pokaziť to nepokazí naozaj nikto :).

Ingrediencie:
185g polohrubej múky
1 lyžička sódy bikarbóny
1 lyžička prášku do pečiva
štipka soli
60g masla
2 lyžičky pumpkin spice (recept na tekvicové korenie nájdete tu
100g krupicového cukru
240g tekvicového pyré (recept nájdete tu)
2 vajíčka
130g Nutelly

Postup:

Trúbu zapneme na 190°C, chlebíčkovú formu 23cm vystelieme papierom na pečenie.
Maslo dáme spolu s cukrom do väčšej misky a s ručným šľahačom vyšľaháme do svetlej peny.  Pridáme všetky ostatné ingrediencie okrem Nutelly a zašľaháme.
Nutellu dáme do žiaruvzdornej misky a postavíme ju na hrniec s vriacou vodou, aby sa miska nedotýka vody a odstavíme. V horúcom kúpeli necháme Nutellu roztopiť. 
Teraz máte 2 možnosti. Buď dáte všetku Nutellu na vrch- bod a), alebo polku Nutelly do stredu cesta, bod b). Ja odporúčam bod b). 
a) Tekvicové cesto dáme do pripravenej chlebíkovej formy a na vrch dáme roztopenú Nutellu a urobíme swirl. Dáme piecť na 30 minút do predohriatej trúby. 
b) Polku tekvicového cesta dáme do pripravenej chlebíkovej formy. Na cesto dáme polku Nutelly a urobíme nožom swirl. Na Nutellu dáme zbytok tekvicového cesta a naň zbytok Nutelly a urobíme swirl. Dáme piecť na 30 minút do predohriatej trúby.  

Dobrú chuť
K :) 

 Dlho som fotenie nezvládla a musela som si dať:

2 komentáre:

 1. ďakujem za recept chlebík je chuťovo zaujímavý, chutný a skvele sa hodí k tomuto ročnému obdobiu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada ze ti chutil :).
   Mne budu tekvicove sladke hrozne chybat. Mam ich velmi rada.

   Odstrániť